Meno Ježiš...meno, ktoré mnohokrát hovoríme len tak

Autor: Katka Štugnerová | 20.12.2016 o 13:18 | Karma článku: 7,91 | Prečítané:  1344x

​Práve počas týchto dní sa zastavme a popremýšľajme akým spôsobom vyslovujeme meno Ježiš. Meno, ktoré je vzácnejšie nad akékoľvek iné. Kto je Ten, ktorého narodenie si každý rok pripomíname?

Každý deň tak často počujem z úst ľudí vyslovovať meno Ježiš. V obchode, autobuse, či dokonca v škôlke od malých detičiek. Nie je to však srdečné vyslovenie Jeho mena pri modlitbe, či ďakovaní. Ide len o čudný výkrik, keď predavačke niečo spadne, alebo výčitka, ktorú zamračená pani spolu s menom Ježíííš smeruje k vodičovi, pretože zabudol zastať na zastávke. A aj v škôlke, keď pri prezliekaní dievčatko zakričí Jééééžiš, lebo si zabudlo doma nejakú hračku.

Áno aj ja som takto vykrikovala vždy, keď sa mi niečo nepodarilo, alebo od údivu, či zdesenia. Bol to hlúpy zlozvyk. A nielen to, používala som každý deň aj niekoľkokrát nadávku, ktorá je všetkým tak dobre známa. Brala som sväté Božie meno nadarmo. Až kým som nespoznala, aký je Boh vzácny a aké je meno Ježiš vzácne. Keď sa Ježiš stal mojím Pánom a Spasiteľom vedela som, že už nikdy viac nechcem hovoriť Jeho meno takýmto spôsobom. Vedela som, ako to zarmucuje Božie srdce a od toho dňa som si chcela nadovšetko vážiť nielen meno Ježiš, ale Osobu, ktorá za tým menom stojí. V origináli, hebrejskom jazyku meno Ješua znamená "Boh je spása". Aké úžasné!

Zamysleli ste sa niekedy? Ako je možné, že meno Toho, ktorý Jediný nás môže zachrániť a odpustiť naše hriechy je takto zosmiešňované a pošliapavané. Prečo sa nevykrikuje Budhaaaaa, Mohameeeeeeeed, Krišnaaaa..Alebo prečo si nevykrikujeme vlastné meno len tak do povetria? A to sa netýka neveriacich ľudí, ale aj tých, ktorí hovoria, že veria v Boha...Pýtala som sa jednej pani pri rozhovore, ako môže len tak hocikedy vyslovovať meno Ježiš, ak je veriaca? Nevedela odpovedať, možno si to dovtedy nikdy neuvedomila. Pred pár dňami som však počula niečo, čo ma zabolelo ešte viac. Veta plná slov a medzi nimi Kristova noha, ruka, oko? Neverila som vlastným ušiam. 

Mojou modlitbou je...

Aby ľudia spoznali, aké nádherné a dôležité je Božie meno. Aby meno Ježiš nebolo používané ako bezduchý výkrik, ale ako výkrik srdca v modlitbe a ďakovaní. 

Aby Jeho nohy a ruky neboli spomínané vo vete ako nejaká výsmešná vsuvka. Pretože boli prebodnuté a krvácali kvôli nám. 

Aby sme Ježišove oči, ktoré sú plné lásky a súcitu vnímali s obrovskou úctou a vďakou. Už vtedy na kríži boli plné sĺz, keď zavolal: "Odpusť im Otče, lebo nevedia, čo činia." Ani ja som nevedela, mnohí nevedia. 

Preto píšem týchto pár slov. O to viac, že prichádzajú Vianoce. Je to čas, kedy si po celom svete pripomíname narodenie milovaného Božieho Syna. Prosím Vás z celého srdca, aby ste sa vždy zastavili a nedovolili svojmu srdcu ani ústam vyslovovať toto jedinečné meno len tak. Je to meno nad všetky mená, meno nášho jediného Záchrancu a Spasiteľa.

Ak od dnešného dňa toto meno predsa vyslovíte, skúste povedať: "Drahý Ježiš, už nechcem vyslovovať Tvoje meno len tak, ďakujem Ti za všetko, čo si pre mňa urobil. Vážim si to a nie je mi Tvoja obeť ľahostajná, stálo Ťa to všetko, aby si ma zachránil a daroval mi večný život. Verím tomu a veľmi Ťa prosím, odpusť mi." Takto nikdy nezarmútite Božie srdce, práve naopak. Veľmi Ho potešíte, tým som si úplne istá. 

Krásne prežitie Vianočných sviatkov, ktoré v sebe nesú nádherný odkaz. O tom je aj táto báseň, ktorú som napísala. Verím, že sa dotkne Vašich sŕdc.

Nebo stíchlo v očakávaní

Anjeli stáli v uctievaní

V tú noc sen neprichádzal

Skutočnosť bola krajšia tisíckrát

Boží Syn sa stal jedným z nás

 

Láskavý Boh človekom sa stal

Nebeskej slávy pre nás sa vzdal 

Zemou burácala chvála 

Zdalo sa, že zastavil sa čas

Boží Syn sa stal jedným z nás

 

Som šťastná...

Neostal si bezbranný v matkinom náručí

Som šťastná...

Neprehral si prebodnutý na kríži

Som šťastná...

Neprichádzaš každý rok len ako dieťa

Áno som šťastná...

Prišiel si raz, vyrástol, učil, iným slúžil...

A dal si nádej pre všetku biedu sveta

 

Vzkriesený, úžasný a tak dobrý

Za naše zlyhania si vzácnym životom zaplatil

Nenávisť Svojou čistou láskou porazil

Nad smrťou večny život zvíťazil

 

Toto je nádherný odkaz týchto dní

Nie vymyslená rozprávka z bájnych kníh

Počas vianočných sviatkov aj v bežné dni

Ježiš, milovaný Boží Syn

Je pre ľudstvo navždy Darom najkrajším❤

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?